Nie przegap w lutym!

pt 01
sb 02
nd 03
pn 04
wt 05
śr 06
cz 07
pt 08
sb 09
nd 10
pn 11
wt 12
śr 13
cz 14
pt 15
sb 16
nd 17
pn 18
wt 19
śr 20
cz 21
pt 22
sb 23
nd 24
pn 25
wt 26
śr 27
cz 28
logo
repertuar

Diablo. Wyścig o wszystko
20.02.2019 r.

godzina 18:00

bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł - od 12 lat. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >

LEGO PRZYGODA 2
20.02.2019 r.

godzina 16:00
2D dubbing
bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł, poranek 12 zł – b/o. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >
BIP

Dożynki Powiatowe za nami!

26 sierpnia 2018 roku w Amfiteatrze w Lublińcu odbyły się Dożynki Powiatowe. Dziękujemy za niesamowitą frekwencję i wspaniałą atmosferę!
 
Takiej zabawy już dawno nie było w naszym mieście. Organizatorami dożynek był Miejski Dom Kultury, Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe. Dopisała pogoda i wspaniała atmosfera na imprezie. Gości przywitali Burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura oraz Starosta lubliniecki Joachim Smyła. Na uroczystości stawili się zarówno mieszkańcy Lublińca, powiatu i zaproszeni goście wśród których był Burmistrz Miasta Bánovce nad Bebravou Marián Chovanec oraz Burmistrza Miasta Kiskunmajsa Ábrahám-Fúrús András.
 
Uroczystości dożynkowe otworzyła Msza Św. w Kościele pod wezwaniem Św. Stanisława Kostki w Lublińcu odprawiona w intencji rolników z podziękowaniem za tegoroczne plony. Po mszy barwny korowód dożynkowy wyruszył z targowiska miejskiego do amfiteatru, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie dożynek oraz część artystyczna wieczoru. Tam na scenie, zgodnie ze staropolską tradycją, Izabela i Bartłomiej Kokot starości dożynek przekazali chleb wypieczony z tegorocznego ziarna na ręce Starosty lublinieckiego Joachima Smyły i Burmistrza Miasta Lublińca Edwarda Maniury. Symboliczne, pięknie ozdobione chleby otrzymali również włodarze poszczególnych gmin. Nie zabrakło także okolicznościowych przemówień w wykonaniu gospodarzy dożynek i zaproszonych gości. Zgodnie ze zwyczajem wybrano najpiękniejszą koronę dożynkową, w konkursie zwyciężyła korona z Kochanowic.
 
Na najmłodszych uczestników imprezy czekała Strefa Dobrej Zabawy, warsztaty wyplatania z sianka oraz słodki poczęstunek w postaci waty cukrowej. Również każdy z przybyłych gości mógł się spodziewać kawałka pysznego kołocza i podziwiać wystawę starych maszyn rolniczych.
 
Część artystyczną otworzył Gminny Chór „Canzona” z Kochanowic. Gminę Herby reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszynie, którzy przedstawili montaż słowno-muzyczny pt. „Śląsk – Nasza Mała Ojczyzna”. Ponadto swój udział na scenie mieli również: Zespół Taneczny „Talencik z Pawonkowa”, Zespół Ludowy „Girlanda” z Woźnik, Orkiestra Dęta z Ciasnej, solistki z kółka wokalnego przy Domu Kultury w Koszęcinie, Zespół „Boronowianie” z Boronowa oraz solistki sekcji wokalnej MDK Lubliniec.
 
Po prezentacjach gmin dla licznie zebranej publiczności wystąpił Aleksander Martinez, który dosłownie porwał ludzi do tańca. Kolejny występ w wykonaniu Dancing Queen przeniósł nas na chwilę w lata 70-te gdzie na scenie królowała ABBA, a Kolorowe Gitary zabrały publiczność w sentymentalną podróż w czasie zachęcając do wspólnej zabawy hasłem: „Baw się razem z nami” Czerwonych Gitar.

polecamy

Lubliniec Info
Grupa Reportersko Filmowa
Lubliniec Turystycznie
Lublinieckie morsy
X-Ozy
Atelier
Fotografia MZawadka.pl
KSSE
(c) MDK Lubliniec. Wykonanie W.B. Projekt - Grupa Lubliniec Info