Nie przegap w listopadzie!

cz 01
pt 02
sb 03
nd 04
pn 05
wt 06
śr 07
cz 08
pt 09
sb 10
nd 11
pn 12
wt 13
śr 14
cz 15
pt 16
sb 17
nd 18
pn 19
wt 20
śr 21
cz 22
pt 23
sb 24
nd 25
pn 26
wt 27
śr 28
cz 29
pt 30
logo
repertuar

Kler
18.11.2018 r.

godzina 15:30

bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł - od 15 lat. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >

Klakson i spółka
18.11.2018 r.

godzina 13:45
2D dubbing
bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł - b/o. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >
BIP

Dni Lublińca za nami!

Za nami najważniejsza impreza w naszym mieście – Dni Lublińca. Jak zwykle bardzo dużo się działo! Trzydniowy maraton plenerowy odbył się pod znakiem dobrej muzyki, dobrej zabawy i z mnóstwem atrakcji dla wszystkich. Dopisała pogoda i publiczność.
 
Tradycyjnie świętowanie rozpoczęliśmy w piątek lecz w wyjątkowym miejscu bo na Stadionie Miejskim. Dzieci z lublinieckich przedszkoli i szkół podstawowych zaprezentowały barwne stroje podczas korowodu przebierańców, a popołudnie wypełnili Młodzi Artyści
z MDK oraz Szkoły na Estradzie. Na najmłodszych czekała Strefa Dobrej Zabawy. Wieczorem w hipnotyzujące dźwięki i elektroniczne  brzmienie przeniósł nas zespół EKHTO, a zarażająca pozytywną energią Formacja SWAY porwała wszystkich do tańca.
 
W sobotę podczas Gali Psów Nie tylko Rasowych na skwerze przed MDK miłośnicy psów mogli pochwalić się swoimi podopiecznymi i powalczyć o atrakcyjne nagrody.
Popołudniu w Amfiteatrze zobaczyliśmy jak wygląda obóz harcerzy, a na dzieci znów czekało mnóstwo atrakcji. Młodzi Artyści z MDK rozgrzali publiczność prezentując swoje umiejętności wokalno – taneczne. Na scenie pojawiła się wszystkim znana artystka Majka Jeżowska. Już dawno nie widzieliśmy takiej długiej kolejki po autografy. W klimat śląskiego funku przeniósł nas TUKEJ a gitarowe pop rockowe brzmienie zapewnił zespół SEN. Wieczór jednak należał do zespołu PIERSI. Zagrali o 21:30 i jeszcze bardziej ożywili widzów. Ich koncert trwał prawie dwie godziny. A na pewno bardzo dobrze zapamięta go Laura i jej ciocia Małgosia, które zaproszone na scenę zaśpiewały wraz z zespołem znaną wszystkim „Bałkanicę”.
 
Niedzielę rozpoczęliśmy mnóstwem atrakcji, były pokazy kowalstwa, kramy z rękodziełem, warsztaty upcyklingowe oraz „Niezłe figle” - program dla dzieci. Czekały na nie również atrakcje w postaci mini golfa, waty cukrowej i dmuchańców.
Kiedy na scenie pojawił się Folk Expres rozpoczęła się prawdziwa biesiada. Publiczność doskonale bawiła się podczas wokalno – kabaretowego występu Krzysztofa Respondka, po którym mogliśmy usłyszeć koncert zespołu PRINCESS i największe przeboje legendarnej grupy Queen. Wypełniony po brzegi widzami amfiteatr czekał na gwiazdę wieczoru. IRA nie zawiodła, było wspaniale. Dni Lublińca zakończył pokaz leserów.
 
Pełną fotorelację z Dni Lublińca można zobaczyć w zakładce foto na naszej stronie.
 
Sponsorami Dni Lublińca były firmy:
  • EthosEnergy Poland S.A.
  • EJOT Polska Sp. z o.o. Sp. k.
  • LENTEX S.A.

 

polecamy

Lubliniec Info
Grupa Reportersko Filmowa
Lubliniec Turystycznie
Lublinieckie morsy
X-Ozy
Atelier
Fotografia MZawadka.pl
KSSE
(c) MDK Lubliniec. Wykonanie W.B. Projekt - Grupa Lubliniec Info