Nie przegap w wrześniu!

sb 01
nd 02
pn 03
wt 04
śr 05
cz 06
pt 07
sb 08
nd 09
pn 10
wt 11
śr 12
cz 13
pt 14
sb 15
nd 16
pn 17
wt 18
śr 19
cz 20
pt 21
sb 22
nd 23
pn 24
wt 25
śr 26
cz 27
pt 28
sb 29
nd 30
logo
repertuar

Niesamowita historia Wielkiej Gruszki
18.09.2018 r.

godzina 17:00
2D dubbing
bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł - b/o. Zakup na www.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >

Ant-Man i Osa
18.09.2018 r.

godzina 19:00
3D dubbing
bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł – od 12 lat. Zakup na www.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >
BIP

Dni Lublińca za nami!

Za nami najważniejsza impreza w naszym mieście – Dni Lublińca. Jak zwykle bardzo dużo się działo! Trzydniowy maraton plenerowy odbył się pod znakiem dobrej muzyki, dobrej zabawy i z mnóstwem atrakcji dla wszystkich. Dopisała pogoda i publiczność.
 
Tradycyjnie świętowanie rozpoczęliśmy w piątek lecz w wyjątkowym miejscu bo na Stadionie Miejskim. Dzieci z lublinieckich przedszkoli i szkół podstawowych zaprezentowały barwne stroje podczas korowodu przebierańców, a popołudnie wypełnili Młodzi Artyści
z MDK oraz Szkoły na Estradzie. Na najmłodszych czekała Strefa Dobrej Zabawy. Wieczorem w hipnotyzujące dźwięki i elektroniczne  brzmienie przeniósł nas zespół EKHTO, a zarażająca pozytywną energią Formacja SWAY porwała wszystkich do tańca.
 
W sobotę podczas Gali Psów Nie tylko Rasowych na skwerze przed MDK miłośnicy psów mogli pochwalić się swoimi podopiecznymi i powalczyć o atrakcyjne nagrody.
Popołudniu w Amfiteatrze zobaczyliśmy jak wygląda obóz harcerzy, a na dzieci znów czekało mnóstwo atrakcji. Młodzi Artyści z MDK rozgrzali publiczność prezentując swoje umiejętności wokalno – taneczne. Na scenie pojawiła się wszystkim znana artystka Majka Jeżowska. Już dawno nie widzieliśmy takiej długiej kolejki po autografy. W klimat śląskiego funku przeniósł nas TUKEJ a gitarowe pop rockowe brzmienie zapewnił zespół SEN. Wieczór jednak należał do zespołu PIERSI. Zagrali o 21:30 i jeszcze bardziej ożywili widzów. Ich koncert trwał prawie dwie godziny. A na pewno bardzo dobrze zapamięta go Laura i jej ciocia Małgosia, które zaproszone na scenę zaśpiewały wraz z zespołem znaną wszystkim „Bałkanicę”.
 
Niedzielę rozpoczęliśmy mnóstwem atrakcji, były pokazy kowalstwa, kramy z rękodziełem, warsztaty upcyklingowe oraz „Niezłe figle” - program dla dzieci. Czekały na nie również atrakcje w postaci mini golfa, waty cukrowej i dmuchańców.
Kiedy na scenie pojawił się Folk Expres rozpoczęła się prawdziwa biesiada. Publiczność doskonale bawiła się podczas wokalno – kabaretowego występu Krzysztofa Respondka, po którym mogliśmy usłyszeć koncert zespołu PRINCESS i największe przeboje legendarnej grupy Queen. Wypełniony po brzegi widzami amfiteatr czekał na gwiazdę wieczoru. IRA nie zawiodła, było wspaniale. Dni Lublińca zakończył pokaz leserów.
 
Pełną fotorelację z Dni Lublińca można zobaczyć w zakładce foto na naszej stronie.
 
Sponsorami Dni Lublińca były firmy:
  • EthosEnergy Poland S.A.
  • EJOT Polska Sp. z o.o. Sp. k.
  • LENTEX S.A.

 

polecamy

Lubliniec Info
Grupa Reportersko Filmowa
Lubliniec Turystycznie
Lublinieckie morsy
X-Ozy
Atelier
Fotografia MZawadka.pl
KSSE
(c) MDK Lubliniec. Wykonanie W.B. Projekt - Grupa Lubliniec Info