Nie przegap w czerwcu!

pt 01
sb 02
nd 03
pn 04
wt 05
śr 06
cz 07
pt 08
sb 09
nd 10
pn 11
wt 12
śr 13
cz 14
pt 15
sb 16
nd 17
pn 18
wt 19
śr 20
cz 21
pt 22
sb 23
nd 24
pn 25
wt 26
śr 27
cz 28
pt 29
sb 30
logo
repertuar

Han Solo: Gwiezdne wojny - historie
24.06.2018 r.

godzina 19:45
3D napisy
bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł – od lat 12. Zakup na www.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >

Han Solo: Gwiezdne wojny - historie
24.06.2018 r.

godzina 17:00
3D dubbing
bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł – od lat 12. Zakup na www.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >
BIP

XX Lubliniecka Wiosna Kulturalna za nami

W dniach 14-15 kwietnia 2018 roku w Miejskim Domu Kultury odbyła się  XX Lubliniecka Wiosna Kulturalna. Przegląd adresowany był do przedszkolaków, uczniów, studentów oraz zespołów w ośrodkach kultury lub placówkach oświatowych.
 
Zmagania wokalistów oraz zespołów wokalnych i muzycznych oceniało jury w składzie Joanna Możdżan - Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu, członek zespołu wokalnego Teatru Rozrywki, Dominik Koralewski – wokalista, solista Teatru Rozrywki w Chorzowie oraz Marcin Wawrzynowicz – wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej, muzyk, wokalista, związany z Teatrem Rozrywki w Chorzowie.
 
Zespoły taneczne oceniało jury w składzie Dominika Leśniowska - tancerka z wieloletnim stażem, związana z Teatrem Bezpańskim, członek śląskiej grupy hip-hopowej Ygrek, Włodzimierz Kuca  - tancerz, dyplomowany nauczyciel tańca, choreograf, sędzia freestyle oraz założyciel Częstochowskiego Teatru Tańca, Sebastian Sosna - Absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu oraz Wyższej Szkoły Artystycznej we Frankfurcie nad Menem, tancerz w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.
 
Gratulujemy wszystkim laureatom oraz życzymy wielu sukcesów.
 
Laureaci XX Lublinieckiej Wiosny Kulturalnej:
 
Wokaliści przedszkole
Wyróżnienie specjalne - Wiktoria Kozala, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sierakowie Śląskim. Oddział Przedszkolny w Wędzinie
Wyróżnienie - Maja Łopacińska, Lubliniec
Wyróżnienie - Bartosz Lizurej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sierakowie Śląskim. Oddział Przedszkolny w Wędzinie
Wyróżnienie - Karol Paszewski, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sierakowie Śląskim
Wyróżnienie - Zuzanna Pokaczajło, Przedszkole u Cioci Mariolki w Koszęcinie
Wyróżnienie - Amelia Spojda, MDK Lubliniec
Wyróżnienie - Kinga Zamoska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rusinowicach
 
Wokaliści klasy I-III
I Miejsce - Estera Stroceń, MDK Lubliniec
II Miejsce - Pola Gatner, MDK Lubliniec
III Miejsce - Julia Szaforz, MDK Lubliniec
Wyróżnienie - Aleksandra Kowalczyk, Szkoła Podstawowa „Naukowa Wyspa” Koszęcin
 
Wokaliści klasy IV-VI
I Miejsce - Julia Jeziorowska, Dom Kultury w Koszęcinie
II Miejsce - Weronika Piskon, MDK Lubliniec
III Miejsce - Olga Staszyńska, Szkoła Podstawowa „Naukowa Wyspa” Koszęcin
Wyróżnienie - Martin Werner, Gminny Ośrodek Kultury - Ciasna
Wyróżnienie - Emilia Różańska, MDK Lubliniec
 
Wokaliści klasy VII  oraz gimnazjum
I Miejsce - Paulina Szendera, Młodzieżowe Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie
I Miejsce - Miłosz Wojtyra, Szkoła Podstawowa w Koszęcinie
II Miejsce - Julia Walaszczyk, Studio Wokalne w Gidlach
III Miejsce - Dominika Wąsik, Koszęcin
III Miejsce - Martyna Zygadło, Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Woźnikach
 
Wokaliści szkoły ponadgimnazjalne oraz dorośli
Wyróżnienie - Julia Machoń, MDK Lubliniec
 
Zespoły muzyczne i wokalne
I Miejsce - Julia Sekulska, Liubov Nazarova, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Janiny Garści w Lublińcu
II Miejsce - Chór Dziecięcy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kochcicach
III Miejsce - Hanna Polewczyk, Julia Sekulska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublińcu
 
Zespoły taneczne do 7 lat
I Miejsce - Crazy Dance, Ośrodek Kultury w Czyżowicach
II Miejsce - Mini Dance, Gminne Centrum Kultury w Czyżowicach
III Miejsce - Formacja Różowa, MDK Lubliniec
 
Zespoły taneczne 8-11 lat
I Miejsce - Szok Art Mini, Studio Ruchu i Tańca „Szok” Jastrzębie Zdrój
II Miejsce - Dizzy, Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie
III Miejsce - Konopielki, Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach
 
Zespoły taneczne 12-15 lat
I Miejsce - Figiel, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
II Miejsce - Flex, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
III Miejsce - Break Gang, MDK Lubliniec
 
Zespoły taneczne pow. 15 lat
I Miejsce - Format, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
II Miejsce - Impuls, Studio Tańca „Step By Step” Częstochowa
III Miejsce - Reflex, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
 
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia:

polecamy

Lubliniec Info
Grupa Reportersko Filmowa
Lubliniec Turystycznie
Lublinieckie morsy
X-Ozy
Atelier
Fotografia MZawadka.pl
KSSE
(c) MDK Lubliniec. Wykonanie W.B. Projekt - Grupa Lubliniec Info