Nie przegap w listopadzie!

cz 01
pt 02
sb 03
nd 04
pn 05
wt 06
śr 07
cz 08
pt 09
sb 10
nd 11
pn 12
wt 13
śr 14
cz 15
pt 16
sb 17
nd 18
pn 19
wt 20
śr 21
cz 22
pt 23
sb 24
nd 25
pn 26
wt 27
śr 28
cz 29
pt 30
logo
repertuar

Klakson i spółka
19.11.2018 r.

godzina 16:00
2D dubbing
bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł - b/o. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >

Planeta Singli 2
19.11.2018 r.

godzina 18:00 i 20:15
Ogólnopolska premiera!
bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł - od 12 lat. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >
BIP

Regionalne Spotkania Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa” - wyniki i fotogaleria

Jak co roku w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbyły się eliminacje powiatowe Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa”.
 
Konkurs ten niezmiennie ma na celu rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa.
 
W dniach 9 i 10 kwietnia jury eliminacji powiatowych w składzie Janina Tomal – polonista, Piotr Hankus – aktor, Mistrz Mowy Polskiej, długoletni pracownik Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, który prowadzi warsztaty wokalne, taneczne i teatralne oraz dr Janusz Hurnik – wieloletni pracownik naukowy, adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, w którego kręgu zainteresowań jest polska literatura najnowsza, zwłaszcza poezja, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
 
Kategoria I – klasy I-III
I miejsce – Alicja Gryc, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Koszęcinie
II miejsce – Maria Szawińska, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Woźnikach
III miejsce – Laura Grabolus, Szkoła Podstawowa im. Wandy Kawy i Bronisławy Kawy w Kośmidrach
III miejsce – Martyna Hucz, Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie
Wyróżnienie – Amelia Chmiel, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sierakowie Śląskim
Wyróżnienie – Lena Doleżych, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Lublińcu
Wyróżnienie – Zofia Jelonek, Zespół Placówek Oświatowych w Herbach
Wyróżnienie – Mateusz Literacki, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lublińcu
Wyróżnienie – Bartosz Machnik, Szkoła Podstawowa w Łagiewnikach Małych
Wyróżnienie – Marta Matejczyk, Szkoła Podstawowa w Zborowskiem
Wyróżnienie – Natalia Suszko, Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublińcu
Wyróżnienie – Bartosz Wychowski, Zespół Szkół im. Św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Lublińcu
Wyróżnienie – Kamila Zok, Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie
 
Kategoria II – klasy IV-VI
I miejsce – Julia Breguła, Szkoła Podstawowa w Woźnikach – Ligocie Woźnickiej
II miejsce – Milena Jaksik, Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie
III miejsce – Piotr Kierach, Zespół Szkół im. Św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Lublińcu
Wyróżnienie – Magdalena Kansy, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lublińcu
Wyróżnienie – Lena Karmańska, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Koszęcinie
Wyróżnienie – Igor Krupa, Zespół Szkół im. Św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Lublińcu
Wyróżnienie – Zofia Kurek, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ciasnej
Wyróżnienie – Julia Niesłony,Zespół Szkolno – Przedszkolny w Sierakowie Śląskim
Wyróżnienie – Oliwier Ochman, Szkoła Podstawowa w Zborowskiem
Wyróżnienie – Justyna Piełot, Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie
Wyróżnienie – Agata Płaza, Zespół Placówek Oświatowych w Herbach
Wyróżnienie – Gabriela Sprycha, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lisowicach
Wyróżnienie – Maja Wołowczyk, Zespół Szkół w Kochanowicach
 
Kategoria III – klasy VII-VIII oraz gimnazjum
I miejsce – Oliwia Gansiniec, Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie
II miejsce – Julia Sowa, Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie
II miejsce – Emilia Zalas, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Konstantego Damrota w Lubecku
III miejsce – Aleksandra Gordzielik, Szkoła Podstawowa nr 4 im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Lublińcu
III miejsce – Iwona Paliga, Szkoła Podstawowa im. Juliusza Ligonia w Strzebiniu
Wyróżnienie – Wiktoria Jelonek, Zespół Placówek Oświatowych w Herbach
Wyróżnienie – Anna Kierach, Zespół Szkół im. Św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Lublińcu
Wyróżnienie – Aleksandra Parkitna, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Sierakowie Śląskim
Wyróżnienie – Paulina Sowa, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Olszynie
Wyróżnienie – Weronika Walenta, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Psarach
 
Promocję do etapu regionalnego, który odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2018 roku o godzinie 10:00 w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie otrzymały następujące osoby:
  • Alicja Gryc, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Koszęcinie
  • Maria Szawińska, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Woźnikach
  • Laura Grabolus, Szkoła Podstawowa im. Wandy Kawy i Bronisławy Kawy w Kośmidrach
  • Martyna Hucz, Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie
  • Julia Breguła, Szkoła Podstawowa w Woźnikach – Ligocie Woźnickiej
  • Milena Jaksik, Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie
  • Oliwia Gansiniec, Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie
  • Julia Sowa, Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie
  • Emilia Zalas, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Konstantego Damrota w Lubecku

polecamy

Lubliniec Info
Grupa Reportersko Filmowa
Lubliniec Turystycznie
Lublinieckie morsy
X-Ozy
Atelier
Fotografia MZawadka.pl
KSSE
(c) MDK Lubliniec. Wykonanie W.B. Projekt - Grupa Lubliniec Info